Kadınlar için Hac Umre Kıyafetleri

Yaz Mevsimi ile birlikte izinlerini ayarlayan kardeşlerimiz Dini vecibelerini getirmek için Hac veya Umreye gitmek için hazırlıklara başladılar. Şu anki mevsim Umre mevsimi oldugundan Umreye gidenlere yardımcı olabilicek giyim önerilerini paylaşıyoruz. İlerleyen bölümlerde Hac için gerekli Kıyafet modellerinide paylaşacagız.

Şayet Hacca gidiyorsanız Diyanet’in verdiği elbiseleri rahat edebileceğiniz şekilde diktiriniz. Diyanetin hacılara verdiği kumaşların paketleri üzerinde bulunan elbise örnekleri sizleri yanıltmasın. Rahat edeceğiniz şekilde istediğiniz elbise ile hacca veya umreye gidebilirsiniz.

Sivil elbise de giyeceğinizi hesaplamalı, mümkünse onlara da bayrak dikmelisiniz.

Sıcak iklimde terleneceği düşünülerek iç çamaşırını fazla almalısınız.

Çöl iklimine gidiyorsunuz, geceleri soğuk gündüzleri sıcak olur. Mevsimini takip ederek giyeceklerinizi ona göre alınız.

Özellikle Medine’de sabahlar serin olduğu için hırka veya yazlık ceket bulundurulmalısınız.

Erkekler için ihram alınmalı. İhramın biraz geniş ve bol, kalın ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir.

Erkekler için dikişsiz terlik alınmalıdır.

Ayağınıza uzun yürüyüşlerde rahat edebileceğiniz düz ayakkabı ve terlik almalısınız.

Bayanlar için genellikle sıcak sebebiyle açık renk kıyafetler tercih edilmesine rağmen dikkat çekmemek adına daha koyu giyisiler seçilmelidir.

Bayanların hac ve umre esnasında rahatlıkla giyebileceği birkaç modeli sizlerle paylaşalım.

Bir modelde Erkekler için ekleyelim , Erkek modellerini ileriki konularda detaylı inceleyecegiz.

Bayan Hac Kıyafeti 2010

5 yorum

#1Hasret04/07/2010, 11:35

Özellikle Umre kıyafetlerini çok beğendim. Umreye gitmeden önce gideceğimiz yeri çok iyi tanımamız gerekiyor oranın hava şartlarını ve ibadetimizin nasıl rahatlıkla yapılacağını bilirsek huzurlu bir Umre yaparız.

#2Nesrin06/07/2010, 20:46

Gaziantep Kiliste bu tür kıyafetleri bulabilirsiniz. Nizip civarında rastlamadım hiç. Şanlıurfa çarşısındada bulabilirsiniz.

#3Türkan Ülkü21/07/2010, 04:50

Umrede ne giyilir diye sorardım çok güzelmiş.

#4Hamiyet29/07/2010, 15:45

Hac vaktine daha var ancak Ramazan nedeniyle umre hazırlıları hızlanacaktır. Umreye gidecek kardeşlerimiz için çok güzel modeller.

#5Rüyam17/09/2010, 13:52

Çok güzellermiş Kadınlarımızın elbiseleride ruhuda temiz kalması dileklerimle.

Yorumuzunu Ekleyin

Üye Adı:
E-mail:
Website:
Yorum:

Diğer YazılarAna Sayfa

2013 Kına Gecesi Bindallı Modelleri

2013 Kına Gecesi Bindallı Modelleri(0)

Kına Gecesi İçin Bindallı Modelleri 2013

En Güzel Gelinliklerin Modelleri

En Güzel Gelinliklerin Modelleri(0)

Yeni Gelinlik Modelleri bayram sonrası düğün hazırlıkları içerisinde olan gelin adaylarına özel birbirinden şık birbirinden göz alıcı gelinlik modelleri içinden derlediğimiz Yeni Gelin Modellerini sizlere sunuyoruz..Bayram sonrası Evlenecek gelin adaylarına ve damat beylere bir ömür boyu mutluluklar diliyoruz..

TEST İçeriği MODA

TEST İçeriği MODA(0)

Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel bilgi.. Test içeriği MODA Kısmen verisel

Victorias Secret Gömlek Modelleri

Victorias Secret Gömlek Modelleri(0)

Victorias Secret Gömlekleri Victorias Secret Gömlek Modası Sevgili bayanlar bu yıl Victoria’ s Secret gömlek bluz modellerini sizlerle paylaşıyoruz. Bir birinden hoş modelleri ve renkleri ile büyük ilgi toplayan Victoria’s Secret gömlek modelleri yaz aylarında oldukca rağbet görücek gibi görünüyor bayanlar tarafından Victoria’s Secret Gömlek Modelleri sizlerle bayanlar.. Türkiyede 2012′nin saç bakım seti complex 41 resmi satış

Avon Morgan Saat Modelleri

Avon Morgan Saat Modelleri(1)

Bayanlar aksesuar olarak avon margon kol saatlerini bu aralar tercih ediyorlar. Sizlere birbirinden güzel şık ve kibar görünümlü kol saati modelleri sunmaktan zevk duyuyorum. Karşınızda 2011 Avon Morgan saat modelleri

Devamı
Sponsorsİletişim

Sosyal networks

Gözde Kategoriler

Gizlilik Bildirimi © 1997-2013 odin.net Tüm hakları saklıdır. Site Haritası