Deniz Suyunun Faydaları Nelerdir

Deniz suyu cilde çok iyi geliyor sanırım iyottan kaynaklansa gerek diye düşünüyordum hep bakalım doğruluk payı varmıymış

:)

Deniz suyunun sadece vücut için şifalı olduğunu da biliyor muydunuz? Temiz deniz suyunun pek çok hastalığın tedavisinde yararlı olduğu uzmanlarca kabul ediliyor.

Şifa bulmak için gidilen termal sularda 1 litrede 1000 miligram etken madde varken, hemen yanı başımızdaki deniz suyunda ise bu etken maddeler termal sulardan 40 katı daha fazla. İşte bu nedenle deniz suyunun şifasından yararlanmak gerekiyor.
 

Deniz suyunun sadece vücut için şifalı olduğunu da biliyor muydunuz? Temiz deniz suyunun pek çok hastalığın tedavisinde yararlı olduğu uzmanlarca kabul ediliyor.


Şifa bulmak için gidilen termal sularda 1 litrede 1000 miligram etken madde varken, hemen yanı başımızdaki deniz suyunda ise bu etken maddeler termal sulardan 40 katı daha fazla. İşte bu nedenle deniz suyunun şifasından yararlanmak gerekiyor.

Artık bugün deniz suyu oldukça popüler bir doğal tedavi yöntemi haline geldi. Bu nedenle, Pudra.com deniz suyunun vücuda ne gibi faydaları olduğunu araştırdı. İşte sonuçlar…

Deniz suyu cildi tedavi ediyor

Tuzlu su, tıpta zaten binlerce yıldır kullanılıyordu. Modern tıbbın babası olarak bilinen Hipokrat, deniz suyunun balık adamların yaralarını iyileştirmedeki etkisini keşfettikten sonra onu hastaları üzerinde kullanmaya başladı.

Alternatif tıp ve spa uygulayıcılarının tuzlu su tedavisi “talassoterapi” ya da “deniz banyosu” olarak biliniyor. Deniz suyu, detoksta ve ciltte dökülme, isilik gibi tedavi gerektiren cilt hastalıklarında kullanılıyor.

Deniz suyu güzelleştiriyor

Deniz tuzu, buharlaşan deniz suyundan elde ediliyor. Dünyanın hemen her köşesindeki spa merkezleri, güzellik terapilerinde, deri soyma işleminden masaj terapisine kadar deniz tuzunu kullanıyor.

Deniz tuzu ayrıca toksinleri deriden uzaklaştırma, kas gerilmesini iyileştirme, ağrı ve sancıları azaltma yeteneğine sahip.

Deniz suyu sinüziti tedavi ediyor

Tuzlu suyun soğuk algınlığı, grip gibi yaygın hastalıkların semptomlarını da azaltma yeteneği olduğu biliniyor.

Soğuk algınlığı ya da grip rahatsızlığınız varsa, tuzlu suyu burnunuza çekmek, burun içindeki mukusun sökülmesine yardımcı oluyor. Ayrıca tuzlu suyu gargara yaptığınızda, boğaz ağrısını azaltıcı ekisinden yararlanabiliyorsunuz.

Deniz suyu bir antioksidan destekçisi

İtalyan bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre; çeri domatesinin, seyreltilmiş deniz suyu içinde yetiştirildiğinde, tatlı su ile yetiştirilmiş domatesten daha yüksek oranda antioksidan içerdiği gözlenmiş.

Dolayısıyla deniz suyu antioksidan miktarını artırıyor… Bundan dolayı, deniz suyu ile katılarak sulanmış yiyecekler tüketmenin, vücudun kalp hastalığı ve kansere karşı mücadele gücünü artırdığını da ortaya koymuş.

4 yorum

#1Arzuhan02/10/2010, 21:00

Deniz suyu bir çok hastalıga iyi gelir hem deniz kokusuda bir başkadır.

#2zübeyde16/10/2010, 13:39

denize ne zaman girsem cildim bir ayrı güzel oluyor

#3cannur06/02/2012, 09:56

deniz suyunun faydaları nelermidir
deniz suyu cildi tedavi ediyor.
suyu güzelleştiriyor.
deniz suyu sinüziti tedavi ediyor.
işte bunlar deniz suyunun faydalarıdırlardır
hoşçakalın

#4Gmzee08/02/2012, 21:08

zübeyde’ye katılıyorum. cildi yumuşatır.

Yorumuzunu Ekleyin

Üye Adı:
E-mail:
Website:
Yorum:

Diğer YazılarAna Sayfa

Türkiyenin En İyi Estetik Cerrahlarının Listesi

Türkiyenin En İyi Estetik Cerrahlarının Listesi(0)

Türkiye’deki En İyi Estetik Cerrahlar Kimlerdir Türkiyenin En İyi Estetik Cerrahları İsimleri Türkiyenin en iyi plastik cerrahları isimleri şöyledir. Prof Dr Gürhan Özcan Prof Dr Namık Kemal Baran Prof Dr Onur Erol Prof Dr Fethi Orak Prof Dr Erdem Yarmuk Prof.Dr.Ufuk BİLKAY Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Güncel ÖZTÜRK Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Gözenekleri sıkılaştırmak öneriler

Gözenekleri sıkılaştırmak öneriler(0)

Gözenekleri yok etmek için neler yapmalı, gözenek sıkılaştırmak için öneriler nelerdir, Gözenekleri sıkılaştırmak için ne yapmalı Dengeli bir cildin gözenekleri kendiliğinden kapanır. 35 yaş altındaki genç ciltlerde gözeneklerin kapanması daha kolaydır. Cildin su ve yağ dengesi düzeldiğinde gözenekler ya kendiliğinden ya bakımla veya maskeyle kapatılabilir.Fakat yaşınız 35 in üstündeyse deri kalınlaşmış , çizgiler kırık çizgi

Saça kafes örgü nasıl yapılır?

Saça kafes örgü nasıl yapılır?(0)

Saça kafes örgü nasıl yapılır? Saçlara kafes örgü nasıl yapılır? kafes örgü saç modeli

Yeni Yıl Saç Modelleri

Yeni Yıl Saç Modelleri(1)

Romantik dalgalar Ashley Greene'nin içe doğru kıvrılmış geniş dalgalı saçları, ortadan ikiye ayrılmış ve tek taraftaki saçlar gevşekçe geride toplanmış. Doğal ve sade… Bu romantik saç modeli, pudra rengi, dantelli fırfırlı elbiseler ile harika uyum sağlar. Prensesler kadar naif gözükürsünüz. Hareketli bob Omuz hizasındaki bob kesim saçlar için mükemmel bir model. Hacimli ve hareketli bir

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır

Koyu Renk Oje Nasıl Çıkarılır(0)

Şık bir davete katıldınız ya da çılgın bir partide sabaha kadar eğlendiniz. Giyindiniz, süslendiniz ve bunun sonunda bir de koyu bir oje tercih ettiniz… Her şey dört dörtlük, peki ya sabahı? Kopkoyu ojelerle işe gidilmez diye düşünüyorsunuz ve işte kabus başlasın! Koyu renk ojeleri tırnaktan çıkarmak tüm bayanların kabusudur. Ama onun da bir formülü var!

Devamı
Sponsorsİletişim

Sosyal networks

Gözde Kategoriler

Gizlilik Bildirimi © 1997-2013 odin.net Tüm hakları saklıdır. Site Haritası