Cep telefonundan bilgisayara nasıl resim yüklenir

BİLGİSAYARA CEPTELEFONUNDANANSI RESİMYÜKLENİR

34 yorum

#1Nur24/04/2010, 11:23

Cep telefonundan bilgisayara nasıl resim yüklenir? hakkinda saglikli bilgi uygun yönetici arkadas tarafindan verilecektir.

#2gulkose24/04/2010, 11:32

dijital fotoğraf makinenizin aparatı olan bir ara kablo var onu bilgisayarınıza takacaksınız. taktığınızda makinenizde zaten seçenekleri belirecek onu ok leyip bir dosya seçeceksiniz ve resimleriniz bilgisayarınıza aktarılacak

#3Mc_MiRaGe24/04/2010, 11:40

Cep Telf Beraber Yanında Ara Kablosu (Her Telf Vermıyon Ara Kablo ) Ve Yazılım Cd Var. Yazılım Cd Pc Kurdugunuz Taktırde Yönergelı Takıp Etıgınızde Hem Pc Den Telefona Hemde Telf pc Resım Muzık vb Ekler Aktara Bılırsınız. Eğer Ara Kablonuz Yoksa Tef Modelıne Gıdıp Almanızda Tavsıye Ederım. Başka Bır Secenekde Pc de Telf bluetooth Özelligi var ise Bu özelliği Kullanarak İstemiş oldugunuz eki ekleye Bılırsınız.

#4pamukseker24/04/2010, 11:43

Telefon ve Pc nizdeki bluetooth özelliği varsa çok kolaydır,ikisini de açın, isim verin, tanıma gerçekleştiğinde aktarım yapın.

#5BEGUMELLIALTI124/04/2010, 11:46

Bluetooth olmayan cihazlara sonradan yüklenir mi ?

#6onurlumusun24/04/2010, 11:52

Bilgisayarlara evet, genel konfigürasyona da bağlı olmalı. Telefona sanmam. Bir bilene sormalı.

#7lovnblack24/04/2010, 11:57

Ben araştırdım ama anlamadım. Belki bu forumdan birisi cevaplar bunu.

#8kurdeleci.emine24/04/2010, 12:03

cep telefonunda bluetooth var ise tamam ama cep telefonunda bluetooth yoksa sonradan o telefona bluetooth eklenmez çünkü bu bir donanımdır..(telefona bluetooth ekletme işlemi olsa da masrafı ve telefon fiyatları nedeniyle mantıklı olmayacağından yeni bir bluetoothlu telefon almak daha mantıklıdır)
Bilgisayarlarda ise bluetooth ya vardır (laptoplar mesela) yada yoktur bluetooth yoksa 30 ytl civarı bir ücret ödeyerek bluetooth alabilirsiniz bluetooth ile beraber cdde aynı pakette gelecek cdden kurulumu bir kere yaptıktan sonra bluetooth o pcde tanıtılmış olur daha sonra cep telefonunuzun modeline görede yazılımını bulup kurdunuzmu bilgisayarınız cep telefonunuza bağlanabilecektir..Cep telefonu yazılımları farklı farklıdır Nokialar için "PCSUİTE" Motorola için sanırım "Mobile Phone Tools" Sony Ericsson için de Ericsson PC Suite var bunları telefonu alırken kutusundaki cdde veriyolar ama yoksa internet sitelerinden ücretsiz indirebiliyorsunuz Nokia Pc Suite türkçedir

#9Hatice Yorulmaz24/04/2010, 12:07

telefondan bilgisayara nasıl resim göndercem

#10derya24/04/2010, 12:09

Bilgisayarınıza bağlamak için bir kablo kullanıyor iseniz;
İşletim sisteminiz genellikle telefon sürücünü tanımaz. Bunun için telefon markanızın kendi sitesini ziyaret edip gerekli driverı indiriniz ve kurunuz.
Bundan sonrası zaten proğramı çalıştır resim veya dosyaları yolla vs.

Bluetooth
ile dosya transferi için;
Bir bluetooth aparatınızın ve driverın yüklü olması gerekmektedir.
Telefonunuz bluetooth sinyallerini açın.
Bilgisayarınızdaki bluetooth proğramını çalıştırın ve göndermeden önce birbirlerini arayın ve görsünler. Sonra dosya transferi yapabilirsiniz.

#11melek0624/04/2010, 12:16

Telefondan bilgisayara çıkış birimleri ;

BlueTooth

Ara kablo

Bellek kartı

#12huzunden_gelme24/04/2010, 12:21

PC ME BLEUTOOTH NASIL İNDİREBİLİRİM??

#13birtanem1624/04/2010, 12:27

Bluetooth indirmek icin tiklayiniz…

#14xsahra6024/04/2010, 12:32

Bluetooh bir donanımdır netten inmez parayla satın alıp pc‘nize takmanız gerekir.
Ancak kullandığınız cihazın çeşitliliğine göre driver gerekebilir bunun için cihazının marka ve modeline göre uygun driver’nı kurmalısınız.
Bakınız.

Bluetooth Nedir


Buraya Tıklayarak Tekrar Boyutlandırılmış Küçük Haline Dönebilirsiniz.
Bluetooth kablo bağlantısını ortada kaldıran kısa mesafe Radyo Frekansı(RF) teknolojisinin adıdır. Bluetooth bilgisayar çevre birimleri ve diğer cihazların birbirleri ile kablo bağlantısı olmadan görüş doğrultusu dışında bile olsalar haberleşmelerine olanak sağlar.Bluetooth teknolojisi 2.4 GHz frekans bandında çalışmakta olup ses ve veri iletimi yapabilmektedir.721 Kbps’a kadar veri aktarabilen bluetooth destekli cihazların etkin olduğu mesafe yaklaşık 10 metredir.Bluetooth telsiz teknolojisi cihazlar arasında senkronizasyon sağlamak ve veri aktarmak amacı ile kullanılabilir.bluetooth teknolojisi GSM telefonlarını kullanarak masaüstü ve mobile cihazlarınızı şirket networklerine veya internete bağlayabilir dosya alışverişi yapmasına olanak sağlar.

Bu teknolojiye neden Bluetooth Denilmiştir?

Bluetooth adını 10.yüzyılda Danimarka ve Norveç’i birleştiren Danimarka kralı Harald(Bluetooth Blatand)’dan almıştır.İsim verme olayı bir telsiz teknolojisi ile başlangıçta telekom v ebilgisayar endüstrilerini birleştirmek amacıyla ortak çalışma yapan ve bugün de Bluetooth Special Interest Group(SIG) Bluetooth özel çalışma grubunda etkili olan Ericson ve Nokia firmalarının çalışması sonucu ortaya çıkmıştır.

Bluetooth un benim için ne faydası olur?

Bluetoothofis içi telsiz bağlantılarınız için yüksek performanslı uygun ve düşük maliyetli bir çözüm sunmaktadır.

Sizin ayrıca bir çaba göstermenize gerek kalmadan Bluetooth verilerinizin sürekli güncel kalmasını sağlar.Bluetooth cihazları nerede olursa olsunlar 10 metrelik bir alan içinde otomatik olarak birbirleri ile veri aktarma işlemlerini yaparlar.Örneğin Bluetooth arabirimi bulunan masaüstü bilgisayarınız ve el bilgisayarınız siz ofis içinde başka bir işle uğraşırken otomatik olarak birbirleri ile bilgi alışverişini başlatırlar ve bu alışverişi gün boyu yenileyerek sürdürebilirler.

Bluetooth kablo karmaşasına son verir. Bluetooth kablo yerine RF ile bağlantı sağladığından cihazların bağlantısı için kabloya gerek kalmaz.Kablo bağlantısının yarattığı klasik problemler ortadan kalkar. Ayrıca seyahat ederken bağlantı kablolarını yanınızda taşımanız gerekmez.

Bluetooth esneklik demektir. 1 metrelik bir alan içinde tüm Bluetooth cihazları birbirleri ile radyo bağlantısı kurar.Ofis içinde rahatça hareket eder evde çalışmak istediğinizde seyahate gittiğinizde ayrı bir kuruluşa gerek kalmadan tüm bluetooth cihazlarını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bluetooth size zaman kazandırır. Arızalanan veya kopan bağlantı kablolarını değiştirmeye yedekte tutmaya gerek kalmaz.Farklı cep telefonları için ayrı ayrı bağlantı kabloları almanıza gerek kalmaz.

Bluetooth küresel bir çözümdür.Dünyadaki tüm ülkelerin •’i Bluettoh 2.4 GHz geniş spektrum bandını desteklemektedir.Bluetooth ile hemen hemen dünyadaki her yerden cep telefonunuz ve taşınabilir bilgisayarınız ile kuracağınız bir telsiz bağlantı yardımı ile internete ulaşabilirsiniz.

Bluetooth Network ne kadar güvenli?

Bluetooth Personal Area Network(Kişisel Alan Network PAN) Bluetooth cihazlarından oluşmuş bir network olup ferakans atlama metodu ile aynı ana dağıtım cihazlarını paylaşmaktadır. Bir PAN oluşturmak için tek noktadan çok noktaya iletişim kurabilen en az iki adet bluetooth cihazı olmalıdır.(taşınailir bilgisayar ve cep telefonu gibi). Bu sayı en fazla sekiz adet cihaz ile sınırlandırılmıştır. PAN oluştururken bir cihaz ana kontrol birimi olarak çalışırken diğer cihazlar buna bağlı çalışan birimler olarak belirlenir.PAN içerisinde yer alacak cihazlar kullanıcı tarafından yetkilendirilmelidir.Böylelikle güvenli bir iletişim sağlanmış olur.

Bluetooth ile Wi-Fi Rakipmidir?

Bu iki teknolojiyi birbirine rakip olarak düşünüp karşılaştırmak bir hata olur. Bluetooth ve Wi-Fi teknolojileri farklı cihazlar üzerinde farklı işlevler amaçlanarak tasarlanmıştır. Bu iki teknolojinin aynı uygulamalar için rakip olmadığını anlamak için herbirinin özel olan parametrelerini incelemek gereklidir.

Wi-Fi(802.11b) Bluetooth
Tasarım Mantığı hızlı ve ethernet uyumlu ucuz küçükdüşük enerjili
Güç İhtiyacı yüksek.telefon veya PDA düşük.telefon veya PDA
cihazlarındaki batarya için fazla cihazlarında etkili bir
bir enerji gereksinimi. şekilde çalışır.
Alıcı Ölçüleri şimdilik PCMCIA büyüklüğünde 2.5 cm x 2.5 cm
Her bir alıcı şimdilik yaklaşık olarak $10’ın altında düşmeye
cipin maliyeti $ 90 ve düşmeye devam ediyor. devam ediyor.
Kapsama Alanı 250m-1km arası bölge 25 m den küçük bir alan
koşullarına bağlı
Data Çıkış Gücü 2 ile 11MB arasında 1.2 MB
(cok yakında 56 MB)

Wi-Fi Nedir?

Büyük donanım üreticileri birkaç yıldır kablosuz ağ ekipmanları üretiyorlar. Eğer ilk başlarda her kafadan bir ses çıksaydı ve çok uyumsuz ürünler üretseydiler WiFi de doğmadan ölmeye mahkum olurdu. Oysa bir çok ürün birbiri ile sorun çıkartmadan çalışıyor ama buna rağmen WiFi standardının a bazı varyasyonları bulunuyor. Temel standart 2.4 GHz bandında çalışan ve teorik olarak 11 Mb/s performansa ulaşan 802.11b standardı. Başka bir standart daha var adına 802.11a deniyor ve sadece ABD’de kullanılıyor. Ayrıca 5 Ghz bandına yakın yerlerde çalıştığı için Fransada ve Avrupa’nın bir çok yerinde yasaklanmış durumda. Bu standardın bantgenişliği daha yüksek 54 Mbit/s civarında ancak kapsama alanı daha dar. Bazı üreticiler 802.11b’nin "dopingli" bir versiyonunu kullanıyorlar. 802.11b isimli bu versiyon 22 Mbit/s’lere ulaşabiliyor.

Henüz standartlaşmamış bir başka norm ise 802.11g. Bu standart da 2.4 GHz bandını kullanıyor ve 802.11b ekipmanlarla uyumlu çalıştığı için daha fazla gelecek vaat ediyor. Kapsama alanı birazcık daha dar ancak veri hızı 54 Mbit/s’lere ulaşabiliyor.

Kapsama Alanı Veri Transfer Hızı ve Donanım

Kapsama alanı açısından bakıldığında WiFi sınırlı bir standart. Bütün üretici firmalar ürünlerinin teorik olarak 150 metreyi desteklediğini söylüyor. Ancak bu sadece ortamda herhangi bir engelleme söz konusu olmadığında gerçekleşiyor. Dahası maksimum uzaklıkta veri transfer hızı 1 Mbit/s’lere düşüyor. Aslında WiFi bu tür uzaklıklara ulaşmak ve veri akışında sorunları engellemek için veri transfer hızını otomatik olarak dört ayrı seviyeye dönüştürebiliyor.

kaynak

#15gozde24/04/2010, 12:36

motorolanın driverını bulamıyorum link gönderir misiniz?

#16yarimada24/04/2010, 12:44

Motorola USB Driver Modelini siz seçip indirin.tıklayınız

#17zeynepsule24/04/2010, 12:46

hafıza kartından nasıl fotoğraflarımı yüklerim ne olur cevapppppp verin

#18elif_9224/04/2010, 12:52

lg ku 990i kullanıyorum laptopda bluetooth yok ara kablo da yok hangi programı indirerek resimleri pc ye atabılırım

#19sengul24/04/2010, 12:59

telefondan bilgisayara resim atmak için .. bluetooth porgramını nerden indircez peki ?

#20daier1r24/04/2010, 13:05

peki dosya transferini nasıl yapıcaz??

#21asuman irmak24/04/2010, 13:08

bilgisayarım LG FLATRON L1719S markalı usb kablom yok telfnumdaki resimleri bilgsayarıma atmak istiyrm ama bilgisayarımda bluetooth yok bana acil yardımcı olabilirmisiniz pc icin cd de yok elimde

#22ergul5424/04/2010, 13:13

yaa bilgisayarda bluetooth var telefonda da var fakat nasıl yollarım ayrıntıları bilmiyorun

#23werboni24/04/2010, 13:16

cepten bilgisayara bluetooth

#24ilknur7724/04/2010, 13:19

e51 nakia telfonumdan bilgisayarıma tel.resimleri bluetooyh la nasıl aktarırım

#25sevil24/04/2010, 13:25

benim trident wt7 tel var.ama pc ye resim atamıyorum.nasıl atarım
usb kablom var

#26sukran24/04/2010, 13:33

bilgisayara fotograf nasil yuklenircepten bilgisayara nasıl resim yollarım

#27damlaceyiz24/04/2010, 13:36

samsung 7330 cep tlf usb bağlantısıyla bilgisayara nasıl resim gönderilir

#28SheK!L24/04/2010, 13:45

Cep telefonundan bilgisayara nasıl resim yollanır?
telefondan bilgisayara nasıl resim göndercem

#29cnn24/04/2010, 13:52

pcmde bluetooth var fakat telefondan bluetoothla pc me fotograf gönderemıyorum.ne yapmalıyım??

#30yasemin02/05/2010, 15:36

ben yapamıyorum yha

#31derya07/07/2010, 21:15

yha bnm telefnmda bluetooth var ama pcmde varmı bılmıormm yha pcde olmadan atılabılırmı veyaa pcmde bluetooth olp olmadnı nerden anlıcm nolr cvp yaznnnnn.

#32SeLiN…14/08/2010, 16:07

yha bnm pc dede bluetooth var tel de de var pc deki bluetoothu sag tıklayıp dosya al diyorum sonra telden acıyorum ama şifre istiyo ne sifresi yazcam ben ona yhaa acil lazım lütfen bir yardımcı olursanız sevinirim

#33yağmur05/09/2010, 20:35

samsung windows phone driver bulamadım mümkünse link verebilirmisiniz?

#34sevda11/09/2010, 13:31

telefondan resım yukleme yapcam bluetoth u buluyorum ama benden ısım ıstıyor ama bunu yazmam ıcın hıc bı secenek sunmuyorr ne yapabılırımm

Yorumuzunu Ekleyin

Üye Adı:
E-mail:
Website:
Yorum:

Diğer YazılarAna Sayfa

Çanakkale Savaşını Anlatan Fotoğraflar

Çanakkale Savaşını Anlatan Fotoğraflar(0)

Çanakkale Savaşını her yönü  ile anlatan en güzel resimler 1915-16 yılları arasında gerçekleşen ve tarihimizdeki en şanlı zaferlerden biri olan Çanakkale savaşına ait tarihi fotoğraflar:

Necmeddin İmad Kimdir Kısaca Hayatı

Necmeddin İmad Kimdir Kısaca Hayatı(0)

Evliyalardan Necmeddin İmad Kimdir Necmeddin İmad On ikinci ve on üçüncü asırlarda Anadolu’da yaşayan velîlerden. Kayseri’de yaşamış olan Necmeddîn İmâd hazretlerinin hayâtıyla ilgili ayrıntılı bilgi yoktur. Necmeddin İmad Ancak Halvetiyye yolu ileri gelenlerinden olduğu ve 1224 (H.621) senesinde Kayseri’de vefât ettiği bilinmektedir. Kabri Kayseri’nin KalenderhâneSerçeoğlu mahallesinde ve HüseyinBey Hamamı karşısında olup, ziyâret edilmektedir.

Derimiz Suyun Altında Neden Büzüşür?

Derimiz Suyun Altında Neden Büzüşür?(0)

Derimiz Neden Suyun Altında Büzüşür? İnsan vücudu neredeyse su geçirmezdir. Vücudumuz sebum adında su geçirmez bir yağ ve mum karışımı üretir. En fazla sebum kafa derisi ve yüzümüzün üstünde bulunur.Bu yüzden en çok bu bölgeler yağlanır. Avuç içlerimizde ve özellikle ayaklarımızın altında sebum maddesinden fazla olmadığı için daha az su geçirmezlerdir. Küvet yada havuzda uzun

Pir Murad Baba Kimdir Kısaca Hayatı

Pir Murad Baba Kimdir Kısaca Hayatı(0)

Pir Murad Baba Kimdir ? Doğum yılı : 1915, vefatı: 11.11.2009 Annesi Güllü H tûn; Samsun’da medfun. Babası, Ömer Baba; Köy kabristanında. Pir Baba Hazretleri’nin hayatını sürdürdüğü yer; Gümüşhane ilinin Kelkit-Köse İlçesi’ne bağlı, eski ismi Şurut olan bugünkü adıyla Kabaktepe olarak bilinen köy, tarihte Seyyid Ahmed Baba ÇAĞIRGAN Hazretleri adına kaydedilmiş, bir vakıf köyüdür. Kabaktepe

Muhammed Ömer Kimdir Kısaca Hayatı

Muhammed Ömer Kimdir Kısaca Hayatı(0)

Muhammed Ömerin Hayatı Hakkında Bilgiler Molla Muhammed Ömer 1996′da Taliban’ın Kabil’i ele geçirmesiyle Afganistan’ın büyük bir kısmı tarafından devlet başkanı olarak tanınan; ama uluslararası alanda Birleşmiş Milletler ve Birleşmiş Milletler üyesi birçok ülke tarafından devlet başkanlığı tanınmayan Afganistan eski devlet başkanı. Taliban’ın lideri.

Devamı
Sponsorsİletişim

Sosyal networks

Gözde Kategoriler

Gizlilik Bildirimi © 1997-2013 odin.net Tüm hakları saklıdır. Site Haritası